Duyurular

Sizden Bize / Anılar, Birbirimizi Tanıyalım, Eşlerimizle Bölümlerine yeni resimler ilave edilmiştir. 

&:& . . . . 1968 – 2018 MEZUNİYETİMİZİN ELLİNCİ YILI ŞENLİKLERİ . . . . . &:&
Sevgili Devre kardeşimiz ve Saygı Değer Eltimiz hanımefendi;
Mezuniyetimizin ellinci yılı olan 2018 de yapacağımız etkinliklerle ilgili çalışmalar neticesinde; 2018 İlkbahar tatilimizde, Ankara Kültür gezisi ve Termal şifa için, Ayvaşık Mah. Karapınar Mevkii Küme evleri No :10/A 06730 Beypazarı /Ankara adresindeki Akropol Termal Şehir ile anlaşma için çalışırken, bu otel Devre Mülk ağırlıklı olarak çalıştığını gördük; Burada rahat ve güzel bir tatil geçiremeyeceğimize kanaat getirdik.
Yaptığımız son çalışmalar neticesinde Çaldağ Mah. Şehit J.Er Murat Yıldız Sok. No:11, 06860 Haymana/Ankara adresinde bulunan Ravza Termal Kaplıca Oteli ile görüşülerek anlaşma sağlanmış ve kat’i anlaşma yapılmıştır. www.ravzatermalotel.com/
02 Mayıs 2018 Çarşamba – 08 Mayıs 2018 Salı tarihleri arasında, Ravza Termal Kaplıca Oteli Haymana / Ankara’da 6 gece 7 gün, iki kişilik oda da kişi başı 90 tl. ( iki kişi= 90x2x6 gece = 1080 tl.) . Y.P. (sabah kahvaltı+ Akşam yemeği Alakart ) olarak anlaşma sağlanmıştır.
Ödemeler :
Katılmak isteyen devre ve eltilerimiz, Tacettin YILDIRIM / Fethi BAŞARAN ile telefonla olur aldıktan sonra ( tahsis edilen kontenjanın takibi açısından ) Otel’e rezervasyon için kişi başı 200 tl. ön ödeme ücreti olarak Ziraat Bankası Narlıdere şubesindeki 0726 0861 8296-5001 no’lu Fethi Başaran hesabına veya PTT.den Fethi Başaran 5661946 no’lu posta çeki hesabına , Otel ve Orduevine katılacak kişinin Adı Soyadı belirtilerek yatırmaları gerekmektedir.( Otel için arkadaşlarınız ve yakınlarınızı da yazdırabilirsiniz.) Ön ödemeden geri kalan ücret, otele girişte verilecektir.
Otel Web :
www.ravzatermalotel.com Ravza Termal Kaplıca Oteli Çaldağ Mah. Şehit J.Er Murat Yıldız Sok. No:11, 06860 Haymana/Ankara
Telefon: (0312) 658 06 58
Otel tatili bitiminde ise: Ankara şehir,Anıtkabir ve Hv.K.K.lığı gezisi için: 08 Mayıs – 12 mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara Etiler Orduevinden 40 oda tahsisi alınmıştır.
Hepimize iyi bir tatil temennilerimizle sağlık ve huzur dolu günler dileriz.
Saygılarımızla. 

Sizlere, 2017 yılında birlikteliğimizin pekiştirilmesi, anıları tazeleme, hasret giderme ve anılarımıza güzel günler eklemek için yaptığımız çalışmalar neticesinde : 06-09 nisan 2017 tarihleri arasında BURSA KÜLTÜR GEZİSİ ve 09-15 nisan 2017 tarihleri arasında Uludağ Kış Eğitim Merkezinde unutulmayacak bir kampı yaptık.2017 YILI YAZ TATİLİMİZ
Sevgili devre kardeşimiz ve saygıdeğer eltimiz hanımefendi,

2017 Yaz tatilimizde ise, 21-28 Ekim 2017 tarihleri arasında, devrelerimize yakışan, Konaklı Beldesi Gelpelit Mevkii Alanya / Antalya adresinde bulunan 5 yıldızlı ” BEACH CLUP DOĞANAY HOTEL ” de, 7 gece, 8 gün Ultra her şey Dahil konseptinde anlatılması çok zor, illaki yaşanması gerekli olan süper üstü bir tatil ve gezilerimizi yaptık. Otel Web : www.doganayotel.com

Otel tatili bitiminde ise 28 Ekim – 06 Kasım 2017 tarihleri arasında ANTALYA SİDE ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ K.lığında tatilimize devam ettik. Burada da çok çok güzel bir tatil yaptık. Hasret giderdik, hal hatırlaştık, Anılarımıza; geçirdiğimiz güzel günlerimizi de ekledik, Sarmaş dolaş olduk, Dinlendik…. Sonra da ..veda zamanı geldiğinde ,evim evim güzel evim diyerek birbirimize Allah’a ısmarladık diyerek, evlerimize döndük. Döner dönmez de diğer devre kardeşlerimiz ve eltilerimizi arayarak sağ salim vardığımızı teyit ederek, yeni tatillerde buluşmak üzere sözleştik. Tatilimizin güzel geçerek anlarımızda yer etmesini sağlayan DOĞANAY HOTEL sahibi Selçuk DOĞAN Beyefendiye, idari perssoneline, tüm çalışanlarına ayrı ayrı memnuniyetimizi bildirir, teşekkürlerimizin kabulünü rica ederiz. sizler sağ olun hep var olun ki bizlerin moral kaynağı yok olmasın. Her şey gönlünüzce olsun..

Tüm devre ve eltilerimize, en kısa zaman da tekrar buluşma dileklerimizle Sağlık ve huzur dolu günler dileriz. Saygılarımızla.

Taceddin Yıldırım . . . && . . . Fethi Başaran

NOT : Alanya DOĞANAY HOTEL tatili ve Side kamp resimleri sitemizin Etkinlikler bölümünde yayındadır. Mezuniyetimizin 50. yıl kutlamaları için yapacağımız çalışmalarla ilgili önerilerinizi bekliyoruz.

2015 Yılında ; Elti Yemeklerini değişik mekanlarda yaptık; Nisan ayında İnciraltında Bahara Hoş Geldin branç’ında buluştuk; Çiçekli köyde kahvaltı yaptık. Mayıs ayında Özdere’de düğünlü dernekli güzel bir kamp dönemi geçirdik. Hasta ziyaretleri yaptık, düğünlere katıldık, aramızdan ayrılanları uğurladık. Ekim ayında Devre Kampımız Aksaz’da idi. Çok güzel geçen bu dönemin ardından ANTALYA/BELEK VERA SEAGATE HOTEL’de unulmaz günlere sahne olan devre tatilimizi yaptık. Çekilen resim ve videolar ”Sizden Bize / Etkinlikler” de yayınlanmaktadır.

12 – 19 Mayıs 2014 tarihleri arasında ANTALYA VERA SEAGATE RESORT HOTEL’ DE yapılan DEVRE TATİLİ Resimleri; Gaziemir’de yapılan 2014 yılı Ocak ve Şubat ayları ELTİ YEMEKLERİNİN resimleri;  İzmir/İnciraltı tesislerinde yapılan Nisan 2014 ELTİLER SOHBET TOPLANTISI resimleri;  14 – 17 Mart 2014 Tarihleri arasında ÇEŞME PIRIL HOTEL’ de yapılan Geleneksel Devre Toplantımızda çekilen resimler;  01 – 10 Ekim 2013 tarihleri arasında yüksek bir katılımla gerçekleştirdiğimiz  ANAMUR KAMPI resimleri Sizden bize / Etkinlikler bölümünde; çekilen videolar, sizden bize/ videolar sayfamızda yayınlanmaktadır.

…….. ANTALYA DEVRE TATİLİ ARDINDAN ……..
SICAK SIMSICAK
VERA SEAGATE HOTEL’ i ilk telefonla aradığımda, sıcak, sımsıcak bir ses bize, Hotel’in özelliklerini anlatırken kendisinden çok emindi. Tüm suallerime sabırla cevap veren Selma Hanımefendi ile Hotel’de karşılaşmamızda çok içtendi. Bu samimiyet her geçen gün tüm personelde görülüyordu.
Ultra Herşey Dahil yedi günlük VERA SEAGATE HOTEL’de başlayan tatilimizde, hizmetin, temizliğin, güleryüzün, devamlı artan boyutunu gördük. Heryönüyle sunum muhteşemdi. Görevinde ehil personel bizleri kendilerine hayran bıraktı. Gülmeyi en ince detaylarına kadar biliyorlar, her isteğimizi büyük bir sabırla yerine getiriyorlardı.
Yaşları 70’ ine merdiven dayamış ak saçlı gençler tüm aktivitelerden doyasıya faydalanıyor,depolanan enerjilerini, hergün havuzda yapılan su topu maçlarıyla, Dart ve Masa Tenisi müsabakaları ile boşaltıyorlardı. Yemek çeşitinin, hergün değişkenliği Basenlerimizi kalınlaştırırken, aşçılara kızgınlığımızı unutturuyor, ne kadar nefis yapıyorlar söylemine bırakıyordu.
Bizler bu güzide yerde; sevgiyi, saygıyı, özveriyi, rahatı maddesel olarak gözle gördük, ellerimizle tuttuk.
Tüm emeği geçen güzel insanlara, ekibim 1968 Mezunu Hava Astsubayları adına can’ı gönülden teşekkür ediyor, Saygılarımı sunuyorum. Taceddin YILDIRIM

………   GELENEKSEL DEVRE TOPLANTIMIZ    …………

…..PIRIL’DA HERŞEY PIRIL,PIRILDI……

Birlikteliğimize başlamamızın kırk sekizinci yılında  düzenlediğimiz geleneksel devre toplantımızı, sıcak ve doyumsuz, üç yüz altmış derecelik panoramik Çeşme manzarasıyla bütünleşmiş; ÇEŞMENİN GÜLEN YÜZÜ PIRIL HOTEL’de gerçekleştirdik.

Tüm 68’li devre kardeşlerimiz, Eltilerimiz, Çocuklarımız, Torunlarımız ve seçkin misafirlerimizle unutulmayacak dört gün, üç gece yaşadık. Hasret, sevinç, heyecan İç içe bir örgü gibiydi.

2014 DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ nü de kutladığımız gecemizde, devrelerimizin seslendirdiği şarkılar, şiirler, günün anlamına uygun görüşlerin eltilerimiz tarafından aktarılması, gösteriler, görülmeye değerdi. Müzisyenlerimiz ise coştukça coştu, bizleri de  coşturdu.

Dört günlük Çeşme Pırıl Hotel tatili ile devre gecemizden son derece mutlu olarak ayrıldık. .Görevlilerin nazikliği, konukseverliği, ikramlardaki cömertliğini her yerde anlatacağız. Evimizde gibiydik. Bir kere daha anladık ki  ÇEŞME PIRIL HOTEL….. BU TÜR ETKİNLİKLERDE  EŞSİZ VE BİR NUMARA……tatilimiz ve devre gecemiz, kamplarda buluşmak üzere tatlı vedalaşmalarla son buldu.

Bizi en gururlu günümüzde ağırlayarak aksaksız geçmesi için bütün imkanlarını seferber eden Başta Genel  Müdürümüz Gürcan BİLEK beyefendiye ; Vazifeşinas,Özverili, güleryüzlü Satış&Paz.Müdürümüz Elif TATAR hanımefendiye; resepsiyonun gülen yüzü Tülay hanıma; her isteğimize koşan Vedat beye; bitmez tükenmez enerjisi ile şahin beye ve bizlere hizmet veren tüm görevlilere şükranlarımızı sunuyor, görevlerindeki başarılarının daim olmasını diliyoruz.

Bu günlere kadar gelmemizde herhangi bir karşılık beklemeden devrecilik ruhuna yakışır biçimde sloganları ‘’68’liler her şeyin en iyisine en güzeline layıktır’’.&.’’1968’li olmak bir ayrıcalıktır.’’ diyen görevlilere ve siz katılımcı devrelerimize teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

FETHİ BAŞARAN  . :&: .  TACETTİN YILDIRIM

AKDENİZ’DE BİR ESİNTİ ANAMUR

     Yolu uzak dedik, Kıvrımlı eziyetli dedik daha sonra gideriz diye hep erteledik. Nasip Ekim ayı başına imiş, Dört bir taraftan gelen devrelerimizle Anamur Kampında buluştuk.Güzellik Resepsiyonda başladı, yüreğinin güzelliği yüzlerine yansımış tüm görevliler içtenlikle karşıladılar. Uzun ve eziyetli yolculuk kaybolmuş yerini çoşku ve gülümsemelere bırakmıştı. Valizlerimizle motellerimize yerleşince sade ama tüm ihtiyaçlara cevap veren sevimli odalarımız bizleri büyüledi..Beklediğimizden daha da mükemmellikler her yerde bizleri karşılıyordu. Kampın temizliği takdire şayandı. Yemekler lezzetli porsiyonlar doyurucu idi, laf aramızda hepimiz kilo aldık. Hava güzeldi ama bizim havamız daha da güzeldi. Dokuz günlük kampımızda biz 68 mezunu Havacı Astsubayların Etkinlikleri için   Komutanlığın hoş görüsü ve çabası unutulmazdı.Eğer bir kampa gitmek istiyorsanız, Dinlenmek, Doymak istiyorsanız, Güleryüz,   Emek görmek istiyorsanız, 1968 Mezunu Hava Astsubayları adına diyorum ki Anamur tek seçeneğiniz olsun öyle güzellikler var ki, Anlatılamıyor yaşamak gerek.

Bu güzel günlerin yaşanmasında emeği geçen başta yakışıklı Komutanımız Bnb.Sefa BAKIRCIOĞLU ve Güzel eşine ; Ramazan KÖK Başçavuşuma, Dursun KALABALIK Başçavuşuma, Ahmet Güneş Başçavuşuma, Gökhan KOZAN Başçavuşuma, Sivil Memur Jale Özer Hanımefendiye, Er Fatih ERCAN’a, Er Servet TEZDÖNEN ve Tüm personel ile görevlilere minnet duygularımızı anlatırken Haklarını Helal Etmelerini ister, Can’ı gönülden teşekkürlerimi belirtir, En kısa zamanda buluşmak dileği ile saygılarımı sunarım.

        1968 Mezunu Em. Hv, Astsubayları Adına Taceddin YILDIRIM

TEŞEKKÜR (Kamil Koç)

1968 Mezunu Hava astsubayları olarak, 30 Eylül 2013 günü saat : 08.00 de İzmir otogardan hareketle  Anamur’daki askeri kampımıza gidip, 10 Ekim 2013 günü saat : 10.00 da İzmir’e gelmek üzere bir otobüsün tarafımıza tahsisi konusunda bizlere gereken kolaylığı sağlayan;  dönüşümüzden 3 gün önce bizimle tekrar temasa geçerek, hatır ve isteklerimizi sorarak, göreve olan bağlılığını pekiştiren,  firmanızın İzmir otogarında görevli çok sevdiğimiz personellerinizden Otogar Birim Yöneticisi HAKAN KELLECİOĞLU  beyefendiye nezdinizde özel olarak teşekkür eder, böyle vazifeşinas personele sahip olmanızdan dolayı sizleri tebrik eder, görevlerinizde başarılar dileriz.

Otobüsleriniz ile yaptığımız yolculuğumuz boyunca sürat limitlerine azami dikkat eden değerli kaptanlarımız : ( Gidişte, 33 LL 533 plaka no’lu otobüs ile Süleyman ERDELİ ve Halil ÇETİN ) , ( Dönüşte, 16 KK 716 plaka no’lu otobüs ile Ufuk DURMUŞ ve Ahmet GÜLER beyefendilere )  ve ikramlarında cömert davranarak isteklerimizi karşılayan, bizlere gerekli titizliği göstererek rahat bir yolculuk yapmamızda büyük katkısı olan kibar ve nazik yardımcı personeliniz ( gidişte Mehmet AYHAN),  ( dönüşte  Host Gökhan IŞIK beyefendilere ) çok teşekkür ederiz.

Otogar’a geliş /gidişlerimizde bizlere karşı çok anlayışlı davranan servis personelinize de ayrıca teşekkür ederiz.

Bütün yolculuklarımızda personelinizden duyduğumuz memnuniyet sonsuzdur.

KAMİL KOÇ AİLESİ’ ne mükemmel hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi borç bilir, devamlılığını dileriz.

68 Mezunu Hava Astsubayları adına,

FETHİ BAŞARAN …. /…. TACETTİN YILDIRIM

ESKİŞEHİR GEZİMİZİN ARDINDAN

“Eski günlerin hayali gözlerde tüllenince gönüllerde bir hüzün yaşanır.” Hep beraberdik, yedik, içtik. Gezdik. Sevinçliydik. Güldük, ağladık ama değdi. Gözlerdeki mutluluğu görünce tüm yorgunluğumuz geçti…İzmir’de Fethi’yle vedalaşırken muaffak olmanın hazzı gözlerimizden okunuyordu. Fazla söze gerek yok. Sitemizde arkadaşlarımız çok güzel şeyler yazmışlar. Sağolsunlar, Varolsunlar. Bu gezimize katılan tüm devre arkadaşlarım ve saygıdeğer eşlerine; telefon ve mesajla bizleri kutlayan devrelerimize; etkinliğimizde bizlere her türlü yardımlarını esirgemeyen tüm görevlilere; unutulmaz gecemizde başarıyla sunuculuğumuzu yapan Emincan ve sanatçılara taş çıkartan hanımefendi eltimiz Birsen hanıma; eşsiz efelerimiz olan Gül ve Sezai kardeşimize; Malatya’nın buğulu sesi Özbek kardeşime her türlü yardımlarda bulunan Eskişehir ekibimize, Fahri ve Mantı devremize… ve siz değerli devrelerimize, eltilerimize hizmet etmenin bir ibadet olduğunu ilke edinen ben ve Fethi kardeşim, yeni beraberliklerde buluşmanın temennisiyle saygı ve sevgilerimizi sunarız. SAĞOLUN, VAROLUN.

Sayın devre kardeşimiz ve saygıdeğer eltilerimiz…

1968’liler olarak hayatımızın sonbaharında da olsa iyi ve kötü günlerimizde beraber olmak için ,eski günlerimizi ;anılarımızı tazeleyip,hasret gidermektir bütün gayretimiz.
Daha önceki toplantılarımızda arkadaşlarımızdan gelen ‘’Daha çok, Daha sık, Daha fazla beraber olalım ‘’ önerisi bizi İnternette bir web sayfası açmaya yöneltti. Böylece birbirimizle olan irtibatımız daha kolay olacaktı.Bunun için adı ‘’www.hvastsb68.org / olan web adresimizi aldık.Bu sayfamıza girmek için kendi bilgisayarınızdan çocuklarınızın veya bir yakınınızın bilgisayarından yararlanabilirsiniz.Olmazsa herhangi bir İNTERNET CAFE’ den faydalanabilirsiniz.Sayfamızın daha başka işlerinize de faydalı olacağını göreceksiniz.
2008 yılında mezuniyetimizin 40’ıncı yılını Türkiye’mizin muhtelif illerinde bulunan arkadaşlarımızın geniş katılımı ile planlaması tarafımızdan yapılarak İzmir Anemon Hotel’de gerçekleştirdik. 8 MartDünya Kadınlar Günü’nü de beraber kutladığımız mezuniyetimizi 2009 ; 2010 ve 2011 yıllarında da Anemon’da ;  2012 yılında ise 16 Mart 2012 Cuma – 18 Mart 2012 Pazar günleri arasında İZMİR/ÇEŞME’nin gülen yüzü beş yıldızlı PIRIL HOTEL THERMAL & BEAUTY SPA’da birlikteliğimizin kırkaltıncı yılını kutladık. Kırkyedinci yılımızı ise, Eskişehir gezimizin ardından 19 Nisan 2013 cuma günü Eskişehir Orduevinde büyük bir katılımla ve coşku içinde kutladık. Kırk sekizinci yılımızı da 14-17 Mart 2014 tarihleri arasında yine  ÇEŞME PIRIL OTEL’de kutladık.

1966 yılında, Astsubay Aday Hazırlama Okuluna girip, askerliğe ilk adımımızı atmamızın  ELLİNCİ YILINI İse diğer illerden gelen devre kardeşlerimizle beraber, 12 Mart 2016 Cumartesi günü  İzmir/ Bornova’daki MAHVEL’de kutladık.

Birlik ve beraberliğimizin tesisinde en büyük desteği aldığımız, tüm imkanlarını bizler için seferber eden, yüreği sevgi dolu,her türlü saygı ve takdiri hak eden sevgili Ersin ERDAŞ ağabeyimize devrelerim adına teşekkür ederim.2016 yılına girerken sitemizin yeni yüzünü gece gündüz çalışarak, büyük emeklerle hazırlayıp bizler sunan; Hele hele bana karşı çok sabırlı davranıp, isteklerimi yerine getiren Ersin ağabeyimize, sonsuz teşekkürlerimizi sunarken beraberliğimizin devamı dileklerimle kucak dolusu sevgi ve saygılarımla, sıhhatli, mutlu , huzurlu bir yaşam dileriz.

Ana sayfadaki 68 Mezunları listesinin üzerine tıklayıp, arkadaşlarımızın İsim listesi, Cep telefonu, bulunduğu İlçe/İl bilgilerini görebilirsiniz. Eksik ve yanlış olan bilgileri, iletişim bölümündeki BİLGİ İLETİŞİM FORMU’nu doldurarak veya
Fethi BAŞARAN’ a telefonla ulaşarak düzeltip, yenileyebilirsiniz. Bizde saklı olan sabit telefon ve adresleri de telefonla öğrenebilirsiniz.
Arkadaşlarımızdan, hastanede yatan veya Allah geçinden versin Vefat eden arkadaşlarım olursa en kısa zamanda tarafımıza bilgi veriniz. Mesajlar bölümüne girip düşüncelerinizi tüm devre arkadaşlarımızla paylaşabilirsiniz. Selamlar, sevgiler.

Fethi BAŞARAN..&..Tacettin YILDIRIM